Sevgililer Günü

Sevgililer Gününe Özel Gülleri Nasıl Satarım

0

Sevgililer Gününde Kırmızı Gül Satmak

14 şubat deyince herkesin aklında ilk canlanan hediye seçeneği kırmızı gül elbette . Ne kadar klasikleşmiş bir kavram olsa da sevgililer arasındaki bağı simgelediği için es geçilmeyen bir hediye seçeneği hatta hediyenin yanında mutlaka gözlerin ilk aradığı diyebiliriz. Öyle ki bu özel güne önceden hazırlıklı olmazsanız eliniz boş dönebilirsiniz çiçekçilerden ya da dudak uçuklatan fiyatlara maruz kalabilirsiniz. Çeşitli aranjmanların, farklı tasarımların aşka renk kattığı bu günde akılda kalıcı olabilmek için güllerinize farklı bir yorum getirebilir ya da farklı seçenekleri deneyebilirsiniz. Peki nasıl dediğinizi duyar gibiyim.

Öncelikle özel kırmızı gülleri nereden alabilirim?

Günümüzde bu sorunun çözümü çok basit zira artık mesafelerin ya da zamansızlığın bir önemi yok. Çevrimiçi (online) satış kanalları yüzlerce alternatifle imdadımıza yetişiyor. Süleyman Demirel üniversitesinin geliştirdiği altı ay canlı kalabilen gülden tutun da peluş oyuncakların tüm sevimliliği ile tasarlanmış gül buketleri, aşkınıza tutku ve mutluluk aşılayacak çikolata kutularına iliştirilmiş gül kutuları gibi nice seçenekleri sanal mağazalarda bulabilirsiniz. Şık vazolarla sevdiğinizin salonunu süsleyecek kırmızı gül buketleri sizin hayal gücünüze kalmış. Sanal mağazalara hayalinizdeki tasarımı da anlatarak alternatif yaratabilir kırmızı güllerle gününüz aşka boyayabilirsiniz özenerek hazırlanmış fikirlerle. Üstelik bilgisayar başından zaman ve yol kat etmeden sürprizinizi hazırlayabilirsiniz. Ödeme seçenekleri ve kampanyalardan faydalanabilirsiniz de ama ben gerçekçi dokunuşlardan yanayım sevgililer günü çiçek buketimi kendim hazırlamak , gözlerimle görmek isterim derseniz yaşadığınız yerdeki çiçekçilerin yolunu tutabilir hatta önden bir saha araştırması yaparsanız fiyatı makul bir seviyeye çekebilirsiniz . Özel günlere olan talep ve maddi getirilerinden faydalanmak istiyorum diyenlerdenseniz eğer sevgililer gününe özel kırmızı gül satışını kendiniz de yapabilirsiniz .

Sevgililer gününe özel kırmızı gülleri nasıl satarım?

Sevgiliye sürpriz yapmak kadar basit olmayan bir yöntem olsa da bu özel günün yarattığı talep için satıcı kanalına dahil olmak zekice bir ekonomik girişim olacaktır. Toptancılarla anlaşıp üzerine kendi karınızı koyarak yine farklı satış kanallarına stok sağlayabilir ya da bir web site kurarak o güne özel bir konsept oluşturup kendiniz de aynı hizmeti verebilirsiniz. İkinci bir alternatif ise yetiştiricilerle anlaşarak uygun maliyetli bir alışveriş sonrası yine dilediğiniz kanalları kullanarak satış pazarınızı kurabilirsiniz. Toptan alımda 20 adet gülün 3 lira olduğunu düşünürsek sevgililer gününe özel fiyatı minimum 50 lira olacaktır. Özel program düzenleyen kafe ve restoran tarzı yerlerle anlaşarak sıcak satış yöntemini kullanabilir böylece elinizde ürün kalma riskini ortadan kaldırabilirsiniz . Tercihiniz ister kırmızı gülü satmak ister hediye etmek olsun her iki seçenekte de yüzünüzün güleceği kesin çünkü her iki yolun sonu da sevenleri mutlu etmek.

Söyleşi: Yahya Karaoğulları ile Online Girişimciler için Eşsiz Bir Kaynak İsteveyap.com

Bir Önceki Yazı

Sevgililer Gününde Ne Satılır Özel Ürünlerimi Nasıl Satarım

Bir Sonraki Yazı

Bu Yazılar da Hoşuna Gidebilir

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir