Mağaza Satışları

Mağaza Satışlarını Artırmak İstiyorum Diyenlere Pratik Bir İpucu

0
Couple using trolley shopping in store for food and ingridients

(Sanal ve Gerçek) Mağaza Satışlarını Artırmak

Mağaza satışlarınızı artırmak istiyorsunuz ancak bunu nasıl başaracağınızı bilmiyor musunuz? Uzun zamandır çaba harcıyor olmanıza rağmen yerinizde saydığınızı mı hissediyorsunuz? Bir şeyler sürekli değişiyor ve siz bu değişime ayak uyduramıyor musunuz? O halde gelin mağaza satışlarını artırmak için neler yapabileceğinizi birlikte irdeleyelim.

Instagram’dan Uzak Durmayın

İçinde bulunduğumuz bilişim ve iletişim çağı dünyayı bir ağ gibi saran interneti kullanmayı, hedeflenen amaca ulaşmada etkin bir araç olarak kullanmayı zorunlu kılıyor. Çok değil birkaç yıl önce firmalar online alışveriş sitelerinde yer alabilmek ve böylece ürünlerinin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilmek adına çaba harcıyordu. Aklınıza gelebilecek her türlü ürünün yer aldığı bu sitelerde alışveriş kredi kartları, havale ya da kapıda ödeme gibi seçenekler ile gerçekleştiriliyordu. Ancak Instagram adlı dünyanın en çok indirilen ve kullanılan bir fotoğraf uygulaması olarak doğan ve geliştirilen, artık neredeyse herkesin cep telefonunda ve tabletinde yer alan bu uygulamada açılan online butikler, hem süre kısıtlamasına tabi tutulmadığı hem de üyelik ve satış için üreticiden giriş aidatı gibi ücretler talep etmeyip tamamen ücretsiz olduğu için daha çok kullanılır ve tercih edilir oldu. Bir yandan sevdiklerinizin fotoğraflarını geziyorken bir yanda aniden karşınıza çıkan, beğenilerinize uygun bir kıyafetle karşılaşmanız ve ona sahip olmanız artık oldukça mümkün. Eğer hala firmanıza ait bir Instagram hesabı açmadıysanız daha fazla vakit kaybetmeden yeni bir üyelik alın ve ürünlerinizi aynı anda binlerce kişinin beğenisine sunun, görünürlüğünüzü artırmak için popüler #hashtag’leri kullanmayı sakın unutmayın! Instagramın satışa katkıları hafife almamanız gereken boyutlardadır.

Konforlu Renkler ile Alışveriş Garantisi

Sanal satışları artırmak için markanızın online profilini hazırladınız, peki ya mağazanız? Kullandığınız aydınlatmalar yeterli mi? Ön plana çıkardığınız renkler müşteri profilinizi alışveriş yapmaya teşvik ediyor mu? İç dekorda kullandığınız objeler sizi benzerlerinizden ayırıyor mu? Mağazanızda yapacağınız ufak aydınlatma ayarlamaları sayesinde ziyaretçilerinize kendilerini güvende ve konforlu hissettirirken, kullanacağınız canlı renkler ile içlerindeki alışveriş dürtülerini canlandırarak satışlarınızı artırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken konusunda uzman bir iç mimardan yardım istemek ya da vakit kaybetmeden arama motorlarında aydınlatma ve renkler konusunda araştırma yapıp uygulamaya geçmek, üstelik ikinci yöntem için kimseye hiçbir ücret ödemenize gerek yok.

Önce Kendinizle Dost Olun

Hem sanal hem de gerçek anlamda mağazanızla ilgili değişiklikleri yerine getirdiyseniz şimdi en önemli ve son aşamaya geldik; kendinize güvenmeniz ve inanmanız. Başlangıçta ve daima unutulmaması gereken en önemli şey bu yolda başarılı olacağınıza dair duyduğunuz güven ve başarma hırsıdır. Karşınıza çıkabilecek engellerin tümünü kararlılıkla göğüsleyip markanıza olan inancınızı koruduğunuz sürece, hedeflediğiniz başarıya ulaşmanız çok uzun sürmeyecektir. Yeter ki siz çağın gerekliliklerini yakından takip etmeyi, değişmeyi ve gelişmeyi sakın elden bırakmayın. Unutmayın bu mağaza sizin yarattığınız bir eser, onunla dost olmaktan hiçbir zaman korkmayın. Yazar: Çağdaş Kürkçü

Marjinal Ürünleri Nereden Bulabilir, Nasıl Satabilirim

Bir Önceki Yazı

Mağazada Daha Fazla Ürün Nasıl Satarım – Satışları Artırmak

Bir Sonraki Yazı

Bu Yazılar da Hoşuna Gidebilir

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir