değişik ürünler

İnternette satılan, hadi canım yok artık diyeceğiniz çok acayip ürünler var. Üstelik bu ürünler alıcı da bulmuş ürünler. Ürünlerin satılmasını sağlayan da ürünlerin pazarlanma şeklinin de ilginç olması. Bakalım internetten satılan en acayip ürünler nelermiş?

Solaryum Tabutu

Güneşe çıkmadan yanmış bir tene kavuşmak isteyenler için solaryum yatağı en iyi seçenektir. Ancak bu tasarım pek de yatağa benzemiyor. Tabut şeklinde olan solaryum yatağının internetten satışı da epey fazla.

Timsah Ayağı Sırt Kaşıma Aleti

Hayvan severleri oldukça kızdıran tuhaf ürünlerden biri timsah ayağı sırt kaşıma aleti. Timsah ayağıyla sırtını kaşımayı bir ayrıcalık olarak gören alıcıları da var. Bu tür ürünlerin olmamasını dilerdik ama maalesef insan aklı hayvanları böyle acayip şeyler için kullanabiliyor. Evde böyle bir şeyin olmasını kim ister onu da bilemiyoruz. Korkutucu bir şey.

Dr. John’un Meşhur İdrarı

Başkasının idrarını niye alsınlar ki diyorsunuz değil mi? Sentetik içerikli bu idrar tüm idrar testlerinden temiz çıkmaya olanak sağlıyor. İşte bu nedenle de oldukça fazla satılan bir ürün. İnternetten idrar da satılıyor ve alınıyor yani.

UFO Detektörü

Uzaylılara, ufolara kafayı takmış olanlar için ideal bir ürün olan UFO Detektörü ufonun etrafa yaydığı elektromanyetik dalgaları algılıyormuş. Yakınlarda bir ufo olduğundan şüphe ediyorsanız bir ufo detektörüne ihtiyacınız olacaktır.

Evcil Taş

Evcil taş da nedir diye düşünmeniz gayet normal. Evcil hayvandan yola çıkarak keşfedilmiş bu absürt ürün evde taş beslemek isteyenlerin satın aldığı bir ürün. Bu ürünü icat eden Gary Dahl 6 ayda bir milyon dolar kazanmış.

Taht Şeklinde Klozet

Tuvalet zamanlarını bir padişah konforunda yaşamak isteyenler için tasarlanan taht şeklinde klozet internetten satışa sunulan en acayip ürünler arasında yer alıyor. Bu kral konforunu ayrıca Yaşasın Kral şarkısını da çalarak yaşatan bu klozet tamamen el yapımı.

Papanın Şapkası Şeklindeki Doritos

Cipsten çok para kazandım diyen birini duysanız şaşırırsınız değil mi? Garip ama gerçek; cips yerken buldukları papanın şapkası şeklindeki cipsten 1200 dolar kazanan bir aile var. Cipsi alan kişi de ayrı bir enteresan cipsin adına bir internet sitesi kurmuş, işte site; http://www.popehatchip.com/

Piton Yılanından Ameliyatla Çıkarılan Golf Topları

Bir piton yılanı 4 golf topu yutuyor. Bu toplar ameliyatla pitonun bağırsaklarından çıkarılıyor. Sonra bu golf topları internette satışa çıkarılıyor ve 1,401 dolara satılıyor. İnternette neyin satılacağı ne kadara satılacağı hiç belli olmaz dedirten bu satış internetteki en ilginç satış örneklerinden biri olarak tarihe geçmiş.

Eski Eşin Gelinliği

Boşandığı eşinin gelinliğini internetten satışa sunan bir adam bu gelinliği 10 bin dolara satıyor. İlginç olan gelinlik satmak değil satış şekli. Adam eşinin gelinliğini giyerek internette bu şekilde satışa çıkartıyor. Gelinliği sattığı gibi birçok da evlenme teklifi alıyor. İnternet dünyasında neyi sattığınız değil nasıl sattığınız önemlidir gibi bir çıkarımı bu olay sayesinde yapabiliriz.

Bonus/ Uğurlu Kalem

Türkiye’de ve dünyada internet alışveriş sitelerinin her geçen gün yenilikçi fikirlerle modern örnekleri doğuyor. Bonus olarak da Türkiye’den internette satılan en ilginç şeylerden birini sunalım. İzmirli bir vatandaşımızın internetten satışa sunduğu uğurlu kalem iddiasına göre dört kişiye üniversite sınavını kazandırmış. Dedesiyle hacca gönderdiği uğurlu kalemi internette satışa çıkarmış.

GoPro Karma

8.5

   İnternetten Satılan En İlginç Şeyler

   Bir Önceki Yazı

   İnternette İlk Satışınızı Gerçekleştirmek için 5 Etkili Yöntem

   Bir Sonraki Yazı

   Bu Yazılar da Hoşuna Gidebilir

   Yorum

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir