İnternette Satış

İnternette Ürünlerimi Nasıl Satarım

0

İnternette Ürün Satışı Yapmak

Mevcut işini online dünyaya da taşımak, internetin nimetlerinden faydalanarak gelirlerini artırmak ve işlerini geliştirmek isteyen birçok kişi ve kurum olduğu gibi, tamamen internet tabanlı sıfırdan bir iş kurmayı amaçlayan yüzlerce ve binlerce insan da var. Bu yüzden bugün internette en çok karşılaşılan soruların başında “internette ürünlerimi nasıl satarım” sorusu geliyor.

Eskilerinizi Paraya Dönüştürün – İkinci El Eşyalarımı Nasıl Satarım

Bildiğimiz üzere günümüz bir teknoloji çağı. İnternet, akıllı telefonlar ve tabletler daha nicesi. Hepsi, birer birer önümüze dünyayı sunmakla beraber bir gelir kapısı da açabiliyor. Teknolojinin bize sunduğu avantajları bilmediğimiz için tam verimli de kullandığımız söylenemez. Gelir kapısı demiştim, evet doğru! İkinci el eşyalar satımı ve alımı yaparak devamlılık sağlayan çok uygulama, site mevcut. Sosyal medyada bile satış yapabilirsiniz. Yapmanız gerek bu tür uygulamalarda ya da sitelerde kullanıcı kimliği oluşturmak. İlk olarak satış olarak en yaygın olan çeşitten yani kıyafetten başlayabilirsiniz. Gardırobunuzun önüne geçin. Derin bir nefes eşliğinde kapakları sonuna kadar açın. Ve kıyafetlerinizi ayırmaya başlayın!

İkinci El Eşyalarımı Nasıl Satarım

Evet arkadaşlar; gardırobumuzu açtık. Öncelikle, bizim tarafımızdan ele almak istiyorum bu konuyu, yani kadınlar tarafından. Milyon tane kıyafetimiz olmasına rağmen, bize göre hala bir şeyimiz yoktur. Çünkü bir süre sonra her şeyden sıkılırız. İnsanlardan bile sıkılan varlıklarız, kıyafetten sıkılmamamız beklenemez. Haksız mıyım? Erkek arkadaşlar için de geçerli tabi bu durum. Ama kadınlarda bir üst seviyede. Evet, peki ikinci el eşyalar olarak nelerimizi satışa çıkabiliriz? Bu konuda bilgilendireyim sizi. En başta kıyafet olarak değinmek istedim, fakat sadece kıyafetle sınırlı kalmamız beklenemez.

  1. İkinci El Kıyafetler

Dediğim üzere kıyafet konusunda giymediklerinizi ayırarak başlayabilirsiniz. Kıyafetlerinizi ayırdıktan sonra doğru bir şekilde fotoğraflayıp sitenize koyun. Fotoğraf konusuna dikkat etmeniz gerekli yalnız. En güzel şekilde fotoğraflamaya özen gösterin. Oluşturduğunuz satıcı kimliğinde diğer satıcıları da takip edin ki hem onların bu işi nasıl yaptıklarına göz gezdirin hem de alıcıların önüne çıkan ‘öneriler’ kısmında yer alın.

  1. İkinci El Takı ve Aksesuar

Elbette kullanmadığınız kıyafetiniz olduğu gibi takınız aksesuarınız vardır. Bunları da doğru bir şekilde fotoğraflayarak satışa çıkarabilirsiniz. İkinci el eşyalar olabilir fakat unutmayın, alıcısı fazla olacaktır!

  1. İkinci El Ayakkabı ve Çanta

Ayakkabının ikinci el eşyalar olarak satılması biraz abes gelse de bu çeşitte de alıcı bulabilirsiniz. Alıcıların önem verdiği şeyler temiz kullanılmış ve ucuz bir fiyata sahip olması. Siz de bu kriterlere önem veriyorsanız satış yapabileceğinize inancım tam!

  1. Özel Tasarım Kıyafetlerin Satışı

Arkadaşlar bir terzi ya da moda tasarımcısıysanız tasarladığınız kıyafetleri de internette satışa sunabilirsiniz. İkinci el eşyalar statüsüne girmese de kıyafet olarak bu kategoriye de değinmenin faydalı olacağını düşündüm.

  1. Elektronik Eşyalar

Evet arkadaşlar, sadece kıyafetle sınırlı kalmamız beklenemez. Elektronik eşyalarımızı da belirli platformlarda satışa sunabiliriz. Telefonlar, müzik çalarlar, tabletler, dizüstü yada masa üstü bilgisayarlar, mutfakta kullandığımız blender bile! Hepsini satışa çıkabiliriz.

  1. İkinci El Mobilya

Ev hanımlarımızın derdine çare! Eşyalarımızı değiştirirken eskisini atmak zorunda değiliz hanımlar. Koyun internete, satılsın. Yenisini alırken size de bir gelir oluştursun. Tüm eşyalarınızı satabilirsiniz bunu sadece salondaki koltuk takımı olarak düşünmeyin. Çocuğunuzun eskiyen bebek arabasını bile satabilirsiniz. Haydi hanımlar, fotoğraflayın ve satın! Evet, beyler bayanlar. İkinci el eşyalarımı nasıl satarım diye düşünenler için internette her zaman çözümler var. Daha aklımızın ucundan geçmeyen şeyleri bile satışa çıkabiliriz. Yapmamız gerekeni size anlattığım kanısındayım. Basitçe özetlemek gerekirse: Satıcı kimliğinizi oluşturun ve eşyalarınızı fotoğraflamaya başlayın. Yalnız temizliğe ve fiyata özen gösterin. Fiyatlarınız ne uçuk olsun ne de fazla ucuz. Orta halli olmayı bilin. Açtığınız kimlikle de satıcıları takip etmeyi unutmayın. İkinci el eşyalar konusunda epey bir yol alacağınız kanısındayım. Kendinize güvenin ve hemen başlayın. Sağlıcakla kalın. Yazar: Hümeyra Koraz

İnternette Ürünlerinizi Satmak için Online Pazarlama

Bir Önceki Yazı

İnternette Satış Yaparken İşin Sırrı Müşteriyi Anlamak

Bir Sonraki Yazı

Bu Yazılar da Hoşuna Gidebilir

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Kategoriden Daha Fazla Yazı: İnternette Satış