Uzmanlık / Yetenek Satışı

İnternette Fotoğraflarımı Nasıl Satarım: Stok Fotoğraflar Satarak Para Kazanma

0

Blogunuz ya da web siteniz için yüksek kalite görseller bulan bir blogger mısınız? Çevrenizdeki dünyanın fotoğraflarını yakalamaktan hoşlanıyor musunuz? Profesyonel veya yarı profesyonel bir fotoğrafçı mısınız? Belki de amatörsünüz ama çektiğiniz fotoğraflara ve karelerinizdeki hikayelere güveniyorsunuz. Öyleyse online stok fotoğraflar satarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. İnternette fotoğraflarımı nasıl satarım diyorsanız hoşgeldiniz; bu faydalı yazıyı seveceksiniz. Stok fotoğraflar satarak para kazanma konusunda çok güzel 3 kolaylık vardır;

  1. hiçbir eğitime ya da özel bilgiye ihtiyaç duymazsınız
  2. fırsatlar boldur
  3. başlamak için bir web siteniz olması gerekmez.

Işık ve renk açısından kaliteli, büyüleyici anlar ve doğru kompozisyonlar içeren fotoğraflar sağladığınız sürece, etkileyici rakamlar kazanabilirsiniz. Tüm diğer işlerde olduğu gibi, daha iyi bir ekipman ve daha fazla bilgi ve deneyim sahibi oldukça, daha iyi görselleriniz olacak ve daha kazançlı fırsatlar elde edeceksiniz. Eğer fotoğraf satarak para kazanmak istiyorsanız işte size çeşitli iş yapma fırsatları sunacak bazı adresler ve ne kadar kazanabileceğinize dair bilgiler.

Stok Fotoğraf Siteleri:

1) 123RF – Birileri sizin görselinizi indirdiği (download ettiği) anda %60 komisyon kazanırsınız. 2) 500Prime – 500Prime’da fotoğraflarınızı yükleyip satarak para kazanırsınız. Ödemeler PayPal üzerinden yapılır. 3) Alamy – Her satıştan %50 kazanırsınız. 4) Animals Animals – Yüksek kaliteli hayvan ve doğa fotoğrafları ile %50 komisyon kazanırsınız. Yayın ilkeleri için web sitesine bakın. 5) BigStock – Kazançlarınız indirme başına, müşterinin ödeme planının türüne göre ve satın alınan görselin boyutuna göre belirlenir. 6) BlendImages – Oranlar ve detaylar için siteye başvurun. 7) Corbis Images– Oranlar ve detaylar için siteye başvurun. 8) Crestock – Telif hakkı oranları siteye katılmanızdan itibaren satılan fotoğraflarınızın toplam sayısı da esas alınarak %20 -%40 arasında değişen komisyonlarla, aşamalı bir ölçekte hesaplanır. 9) CrowdFoto – Bir görev seçin, fotoğraf makinenizi ya da akıllı telefonunuzu kullanarak fotoğrafı çekin ve siteye yükleyin. Müşteri fotoğrafınızı beğenirse PayPal yoluyla 20 € ödeme alacaksınız. 10) Cutcaster – Katılımcıların dosyaları indirilirken harcanan her krediden %40 ila %60 kazanırsınız. 11) DepositPhotos – Komisyonlar görsellerin yüklendiği lisans türüne ve satın alındığı çözünürlüğe bağlı olarak değişir. Aynı zamanda yazar seviyenize ve web sitesindeki durumunuza göre de etkilenir. 12) Dreamstime – Yaptığınız her satıştan %25 ila %60 kazanırsınız. 13) Envato Market – Ürünlerinize kendiniz fiyat verirsiniz. Envato ücretini (sitede ne kadar seçkin olduğunuza ve ne kadar sattığınıza göre değişir) ödedikten sonra geriye kalan sizin kazancınızdır. Ayrıntılı bir ücret tablosunu sitede bulabilirsiniz. 14) Fotolia – Satılan her resim üzerinden %33 telif ücreti kazanırsınız. 15) FudPix – Bir hesap oluşturun, gıda fotoğrafları yükleyin ve her satıştan %50’ye kadar kazanç sağlayın.

Akıllı Telefon Uygulamalarıyla Fotoğraf Çekmek:

16) Clashot – Her fotoğraf satışından yaklaşık % 44 telif ücreti kazanabildiğiniz bir akıllı telefon uygulamasıdır. Uygulamayı indirin, fotoğraflarınızı yükleyin ve fotoğraflarınızdan biri her satıldığında para kazanın. Hem Apple hem de Android telefonlar için uyumludur. 17) EyeEm – iOS ve Android için geçerli bir akıllı telefon uygulamasıdır. Kolayca bir hesap açın, fotoğraflarınızı yükleyin ve her biri satıldığında %50 komisyon kazanın. 18) Foap – Akıllı telefonunuza Foap uygulamasını indirin (hem iPhone hem de Android işletim sistemleri için geçerlidir) ve fotoğraflarınızı yükleyin. Fotoğrafınız diğer Foap kullanıcıları tarafından 5 pozitif puana ulaştığında satışa çıkarılır. Herhangi birisi fotoğrafınızı satın aldığı anda tam 5 dolar kazanırsınız. Ödeme talep ettiğinizde ödemeler PayPal aracılığıyla yapılır. 19) Scoopshot – Scoopshot üzerinden fotoğraf ve video görevlerini tamamlayarak para kazanın. Bu para kazanma uygulaması da hem iPhone ve hem de Android sistemleri için geçerlidir. Doğrudan fotoğraf ve video alımlarıyla ve ayrıca gelir paylaşımı seçenekleri ile para kazanabilirsiniz. Ödemeler, talep ettiğinizde PayPal üzerinden yapılmaktadır. 20) Twenty20 – Tek fotoğraf lisansı üzerinden %80, Abonelik planı lisanslarından da %20 komisyon kazanırsınız. iPhone ve Android işletim sistemleri için kullanılabilir.

Instagram Fotoğrafları ile Para Kazanma:

21) InstaPrints (MobilePrints) – Basitçe InstaPrints’e fotoğraflarınızı yükleyin ve fiyatlarınızı belirleyin. Bir müşteri baskılarınızdan birini satın aldığında InstaPrints tüm detayları netleştirecektir. Ödemeler her ayın 15’inde PayPal üzerinden yapılmaktadır. Kendi Instagram resimlerinizi satarak para kazanmak için başka bazı yollar da mevcuttur. Önemli olan bu işi yapmayı ve kazanmayı istemek ve sadece biraz ilgi göstermektir. Örneğin Daniel Arnold isimli şahıs bu yolla tek bir günde 15 bin dolar para kazanmıştır! Stok fotoğraf ile para kazanma konusunda daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? İşte size İngilizce bilenler için harika bir kaynak; mutlaka göz atmalısınız: Sell & Re-Sell Your Photos Siz de fotoğraflarınızı satarak para kazanıyor musunuz? Eğer yapıyorsanız hangi platformları ve siteleri kullanıyorsunuz? Okurlarımızla paylaşırsanız çok seviniriz. Unutmayın, bilgi paylaştıkça güzeldir. Ayrıca yorum bölümünden biz

İnternette İlk Satışınızı Gerçekleştirmek için 5 Etkili Yöntem

Bir Önceki Yazı

İnternette En Çok Satılabilecek Ürünler Nelerdir – Ben Ne Satabilirim

Bir Sonraki Yazı

Bu Yazılar da Hoşuna Gidebilir

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir