Instagram'da Satış

İnstagramda En Çok Satılan Ürünler ve En Beğenilenler

0

İnstagramda en çok satılan ürünler neler acaba diye siz de kesin merak etmişsinizdir. İnstagramda satış her geçen gün daha gözde bir hale geliyor. E tabi ki sosyal medyanın ürün satışı için doğru şekilde kullanılması ve satış yapmak isteyenlere daha fazla kazandırması onu oldukça etkili ve popüler bir yöntem haline getiriyor. Görsel dünyanın sanal sahnesi olan İnstagram da online satış için adeta biçilmiş bir kaftan durumunda şu an. İnstagramda satılan ilginç ürünler de gün geçtikçe çoğalıyor.

Hiç sözü uzatmaya gerek yok, hemen baştan söyleyelim:

İnstagramda en çok satılan ürünler arasında başı kıyafetler çekiyor.

Ama detaya gireceğiz tabi ki. Hadi buyurun…

instagramda çok satan ürünler

kaynak: storebalat @instagram

Bu yazı da ilginizi çekebilir: İnstagramda satış için harika fikirler: Evde yaptığım ürünleri nasıl satarım

Online satışlarda görselin ilgi çekici ve güzel olması ürünün çok daha fazla kişiye ulaşmasını sağlıyor. İnstagramda en çok satılan ürünler de en beğenilenler de elbette trend alışveriş ürünleri oluyor. İnstagramda en beğenilen trend alışveriş ürünlerini ise şöyle sıralayabiliriz:

İnstagramda en çok satılan ürünler #1 – Giyim / Ayakkabı

İnstagramda oldukça fazla kıyafet satan butik yer alıyor. Kıyafetlerin sergileniş tarzı beğeniyi arttırıyor. Mağazalardan daha uygun fiyatlara farklı seçenekler sunan sanal pazarda milyonlarca kıyafet seçeneği bulunuyor.

İnstagramda bir ünlünün giydiği kıyafete hemen ulaşmak mümkün oluyor. İnstagram butikleri en kolay şekilde trend kıyafetlere ulaşmayı ve satın almayı sağlıyor. Giyim markalarının ilginç instagram paylaşımları da online satışlara yönlendiriyor.

Örneğin Lives markasının uçurum kenarında Lives marka kıyafetler giyen bir genci paylaştığı fotoğraflar çok beğenilmişti. Ve oradaki kıyafetler de online satışta en çok satılan kıyafetler arasındaydı.

Vintage kıyafetler de instagramda en çok satılan ürünler arasında yer alıyor. Ayakkabı beğenileri de instagramda oldukça yaygın. Gerek markaların yeni tasarımları gerekse farklı tasarım ayakkabılar instagramda ilgi çekici görsellerle paylaşılıyor.

İnstagramda en çok satılan ürünler #2 – Teknolojik Ürünler

İnstagramdan son teknoloji ürünleri takip etmek mümkün. Yeni çıkan bir akıllı telefon ya da boyutlu yazıcılar instagramda yüksek beğeni alıyor. Telefon güç bankaları gibi günümüzün ihtiyaçlarına cevap veren ürünler hızla yayılıyor.

İnstagram bu tür ürünlerin milyonlarca kişiye ulaşmasını sağlıyor. Geleceğe yön veren teknolojilerin ilk görselleri de instagramda yayınlanıyor. Fitness bileklikleri gibi dünyada popüler olan teknolojik cihazların beğeni alması satış oranlarını da arttırıyor.

360 derecelik kameralar video çekme tutkusuna cevap veren yeni ürünler olarak instagramda en çok satılan ürünler ve en beğenilenlerden. Bu tür ileri teknoloji ürünler hakkında ilk bilgiye instagram paylaşımlardan ulaşmak mümkün oluyor.

İnstagramda en çok satılan ürünler #3 – Tasarım Ürünleri

Takı, şapka, dekorasyon ürünleri gibi birçok tasarım ürünün etkileyici görselleri instagramda paylaşılıyor. Örneğin ağaç görünümlü kitaplık gibi ürünlerin milyonlarca alıcıya ulaşmasının nedeni instagramdaki paylaşımlarının beğenilmesi.

En çok beğenilen tasarım ürünler arasında ilginç tasarımlara sahip tişörtler, farklı formlarda tasarlanan sandalyeler, özel tasarım takılar gibi ürünler bulunuyor.

Hatta bazı tasarımlar o kadar çok beğeniliyor ki instagram paylaşım ve beğeni sayısında oldukça yükseklerde yer alıyor. Beğenilen tasarım ürünler tüm dünyaya instagram beğenileri sayesinde yayılıyor. El yapımı çantalar, el yapımı oyuncaklar, el yapımı tüm ev dekorasyon ürünleri öyle ilginç seçenekler sunuyor ki instagramda sunulan en güzel paylaşımlar arasında yer alabiliyor.

İnstagramda en çok satılan ürünler #4 – Sağlıklı Doğal Ürünler

Çağımızın en çok ilgi gören konularından biri yiyecek ve içeceklerin sağlıklı olmadığı konusudur. Fabrikasyon ürünlerden insanların şüphe duymaya başlaması ile birlikte doğal ürünlere bir yönelim oldu. Bu tür ürünlerin paylaşımları ise en çok instagramda yapılıyor.

Dünyada popüler olan bir doğal ürün kısa zamanda ülkemizde de tanınıyor. Bitkisel yağlar, bitki çayları, deniz tuzu gibi ürünler sağlıklı yaşam için tavsiye edilen ürünler olarak instagramda paylaşılıyor.

Özel beslenme programlarına uygun ürünler online satış mağazalarında bulmak mümkün oluyor. Değişen dünyanın en çok talep gören ürünleri arasında yer alan sağlıklı beslenme ürünlerinin kaliteli ve güvenilir olanları kısa sürede instagramda yayılabiliyor.

İnstagramda en çok satılan ürünler ile en beğenilen ürünlerin ortak özelliği fotoğraf kalitesi ve sunum farkı. Yani instagramda ürün satmak istiyorsanız mutlaka görsel olarak kaliteli ve farklı çekimler yapmalısınız. En çok beğenilen satış ürünlerine baktığınızda büyüleyici fotoğrafların ne kadar etkili olduğunu görebilirsiniz.

İnstagramda Satış Yapmayı Kolaylaştıran Araçlar

İnstagramda satılan ilginç ürünler ve en çok satış yapan firmalar, butikler, taktikler ve benzeri pek çok ilginizi çekebilecek faydalı bilgileri paylaşan bloglar var. Bu bloglar daha çok instagramda satış yapmak isteyen kişiler ve küçük işletmeler için ödeme almayı kolaylaştıran firmaların blogları. Size birkaç tane isim verelim; paym.es, iyzico, shopsta, shopier, postvezne.

Umarız hoşunuza gider ve faydalanırsınız.

Siz de instagramda en çok satılan ürünler arasında kendi ürünlerinizi görmek, markanızı büyütmek ve instagramda en çok satan isimler arasına katılmak istiyorsanız… ya da en azından sizi mutlu edecek kadar gelirler elde etmek istiyorsanız, sosyal medya hesaplarınızı aktif kullanmalı, onlara ilgi göstermelisiniz. Bu anlamda faydalı bilgiler ve makalelerle sizi her zaman destekleyen Nasıl Satarım’ı takipte kalmayı unutmayın.

Instagramda Satış için Harika Fikirler: Evde Yaptığım Ürünleri Nasıl Satarım

Bir Önceki Yazı

İlk Satış için Hazırlık Çalışmaları

Bir Sonraki Yazı

Bu Yazılar da Hoşuna Gidebilir

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir