0

El işi ürünlerinizi satmak her geçen gün daha kolaylaşıyor

“Evimde dizimi izlerken örgümü bırakmıyorum, çalışmadığım zamanlarda ancak takı yaparken dinlenebiliyorum, ürünlerimi konu komşuya satıyorum, daha fazla insana nasıl ulaşabilirim” diyorsanız tabi ki doğru adrestesiniz. Sizin için ve el işi ürünlerimi nasıl satarım diyen herkes için el işi ürünlerinizi satabileceğiniz internet sitelerini listeledik.

Evinizde ürettiğiniz takıları, örgüleri, el işlerini satarak ek gelir elde etmek internet çağında artık çok kolay. Bir hobi sahibi olarak boş vakitlerinizi güzelleştirebilir, bunun yanında el emeği göz nuru tasarımlarınızı internet aracılığıyla ulaştığınız insanlara satarak para kazanabilirsiniz.

Kendinize bir profil oluşturarak el işi ürünler ve takı satışı yapabileceğiniz sitelerden bazıları şunlar:

  1. Instagram

İnternette satış yapmanın yaygınlaşmasıyla birlikte sıklıkla tercih edilen platformlardan biri instagram olmuştur. Fotoğraf paylaşabileceğiniz, fotoğraflarınıza filtre ekleyerek daha alımlı görünmesini sağlayabileceğiniz bu uygulama inanılmaz bir popülariteye ulaşmış durumda.

Instagram ayrıca tüm fotoğraflarınızın bir arada bulunmasını sağlarken, sunduğu rahat dolaşım ve paylaşma imkanlarıyla da online satış yapanlar tarafından hızlıca keşfedilmiş bir adres. Siz de el işi ve özel tasarım ürünlerinizi satmak için bu adresin görsel güzelliğinden ve geniş kitlesinden faydalanabilirsiniz.

Bunun dışında hesabınıza bir Facebook sayfası ekleyerek insanların en az Instagram kadar çok kullanıcısı olan Facebook’ta da, yeni paylaşımlarınızı takip etmenizi sağlayabilirsiniz.

Instagram’dan ürün satışı ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinebileceğiniz bu yazımız da hoşunuza gidecektir: Instagram’da Ürünlerimi Nasıl Satarım

  1. Zet (https://www.zet.com)

Tasarımcıların Pazaryeri ve Tasarım Ürünler sloganıyla zet.com, ne için kurulduğunu zaten açıkça ortaya koyan bir site. Kendinize bir üyelik oluşturarak, burada bütün ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz. En güzel tarafıysa pek çok özgün işin bir arada bulunabilmesi!

  1. Etsy (www.etsy.com)

Tıpkı zet.com gibi el işi tasarım ürünlerin satılabileceği siteyi kullanabilmek için biraz İngilizce bilmek gerekiyor fakat bunun İngilizce konuşan herkese ulaşabilmek gibi de bir avantajı var. Tüm dünyaya satış yapabilmek için hemen üyelik oluşturun ve ürünlerinizi pazarlamaya başlayın.

  1. Sen Yap Sen Sat (http://www.senyapsensat.com)

Dükkân adınızla http://kullaniciadi.senyapsensat.com şeklinde doğrudan ulaşım imkânı sağlayan site, aynı zamanda özel istekler sekmesiyle kişiye özel ürün tasarımı yapan satıcılar için de çok avantajlı.

  1. Emek Sensin (http://emeksensin.com)

Rengine göre arama seçeneği ve üyeler tarafından oluşturulan “seçkiler” sekmesi ile müşterisine ulaşmayı bilen bu site, sizin için epey avantajlı olabilir. Siz de bir hobi sahibi olmanın ve internetin avantajlarını fark edenlerden iseniz ve bu avantajı nakde çevirmek istiyorsanız yukarıdaki sitelerden size uygun olanı kullanarak tasarımlarınızı internetten satmaya başlayabilirsiniz.

Kim bilir belki bir gün kendi markanıza sahip olur ve siparişlere bile yetişemezsiniz. 🙂 Artık nasıl satarım diye dert etmeyin, her tür satış ve gelir fikri için nasilsatarim.com’a gelin!.. Herkese başarılar ve bol satışlar dilerim.

Meltem Aydaş

E-ticaret Sitesi Başarısı için Dikkat Edilmesi Gereken Ayrıntılar

Bir Önceki Yazı

El Emeği Ürünleri İnternetten Satışa Sunmak: Özel Bir Deneyim Hikayesi

Bir Sonraki Yazı

Bu Yazılar da Hoşuna Gidebilir

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Kategoriden Daha Fazla Yazı: Özel Tasarım Ürünleri