Hikayeler

El Emeği Ürünleri İnternetten Satışa Sunmak: Özel Bir Deneyim Hikayesi

0

Düşlerimizi Satabilir Miyiz?

Evde otururken bazen keyif verdiği için, bazen sıkıntıdan, bazen üç-beş kuruş kazanma amacıyla yapılan el emeği ürünleri internet üzerinden satışa sunmak oldukça popüler oldu. Öyle farklı ve güzel el emeği ürünle karşılaşıyoruz ki günümüzde, “bu insanlar nerede saklanıyordu acaba daha önce” demekten alamıyorum bazen kendimi. Aslına bakarsanız taşlara boyadığım düşlerimle, ben de bu kişilerden biriyim. Benim maceram yaz tatilinde keyiflendiğim anlarda, deniz kıyısında bulduğum taşlara (ki karavanla gezdiğimiz için bu pek zor olmuyordu) bir şeyler çizip, dostlara küçük hediyeler, o anı hatırlatan anmalıklar yaparak başladı. Hem de ilk örnekleri tükenmez kalemle. Tabii bu pek kalıcı bir çözüm olmadı, malum, tükenmez kalemle çizilenler bir süre sonra uçtu.

Düşler uçmamalı…

Ama düşler uçmamalıydı. “Uçmaması için ne yapabilirim?” diye kısa bir araştırma yapınca su bazlı verniğin benim için çözüm olacağını öğrendim. Bu sayede yaz tatilinde epeyce küçük hediye dağıttım sevdiklerime. Tabii bu arada tükenmez kalemle yetinmeyip akrilik boya kalemleri edinmiştim; en büyük yardımcım oldular onlar. Tatil dönüşü asıl mesleğime, öğrencilerimin yanına dönünce de içimden bir ses sürekli dürtmeye başladı, “hadi ne duruyorsun, çizip boyamak yok mu artık?” diye. Öğrencilerimle yakın ilişkiler kurmayı sevdiğim için, doğum günlerini de biliyordum birçoğunun. Onlara hediyeler yapmaya başladım, taş boyayarak kolyeler yaptım onlara. Daha sonra fırsat buldukça derslerimde de kullanmaya başladım boyalı taşlarımı. Hem çocuklar, hem ben çok eğlendik renkler ve taşlarla.

Eve sığmayanlar internete…

Her yeni yapılan yeni kapılar açar ya insanın dünyasında, araştırırken taşlarla yapılabilecek daha bir dolu şey olduğunu internet üzerinden satışgördüm. Tabii boş durmadım, ben de yaptım da yaptım. Hediye verdiklerim hariç, bir süre sonra yaptıklarım artık eve sığmamaya başlamıştı. Çünkü bir süredir karavanımız evimiz olmuştu. İnternet üzerinden hangi kaynaklardan satış yapabileceğimi araştırmaya başladım bu kez de. Anlayacağınız, eğer bu şekilde satış yapmayı düşünüyorsanız araştırma yapmaktan sıkılmamanız gerekiyor. Facebook’la başlayan maceram, el emeği tasarım ürünler satan sanal mağazalarla kesişti. Yeni yeni alanlar bulmaya da devam ediyorum açıkçası.

Sözün Özü…

Birçok ev hanımı ev işlerinden arta kalan zamanlarında çok hoş ve çok da işlevsel birçok el emeği ürün ortaya çıkarıyor ve birçoğu için evin bütçesine katkı sağlamak da önemli. Bunun belki en kolay değil ama en etkili yolu ise internet üzerinden satışa sunmak. Ne de olsa hepimizin elinde akıllı telefonlar var artık, bize sağladığı imkanlardan yararlanmak gerek diye düşünüyorum. Biraz araştırma ve sabırla, kendi ürünlerinizi ülke çapında satışa sunabilirsiniz. Benim gibi düşünen hanımlara duyurulur… Yazar: Umut Akas anahtar kelimeler: el emeği ürün satışı, hediye

El işi Ürünlerinizi Satabileceğiniz 5 Güzel Web Sitesi

Bir Önceki Yazı

Dünyanın İlk Alışveriş Sitesi ve Dünyanın En İyi Alışveriş Siteleri

Bir Sonraki Yazı

Bu Yazılar da Hoşuna Gidebilir

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir