Eticaret

E-ticarette Satışlarınızı Artırmak İçin Bazı Tüyolar

0

E- Ticarette Satışlarınızı Artırmanın Yolları

E-ticaret ve online satış sektörü birlikte değerlendirilen ve gelişen bir potansiyele sahiptir. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle daha çok önem kazanan ve öne çıkan online satış seçenekleri, potansiyel müşterilerin her yerden bu sitelere ulaşabilme ve yerinden dahi kalkmadan yüzlerce ürünü görme ve seçme avantajlarını sunduğu için geliştirilmeye de muhtaç bir sektördür. Online satışlarınızı satışlarınızı arttırmak için tüyolara ihtiyacınız varsa satış fiyatlarınızda indirim yapmanız şart değil. Farklı yöntemler uygulayabilirsiniz. İşte size e-ticarette satışlarınızı artırmak için bazı tüyolar:

Alışveriş Sepetine Erişim Kolaylığı Mutlaka Olmalı

Alışveriş sepetine ulaşmanın uzunluğu ve gereksiz yere istenen diğer bilgiler potansiyel satışlarınızı ve müşterilerinizi bu aşamada kaybetmenize neden olabilir. E-ticaret için gerekli olan ödeme ve adres bilgileri gibi veriler nedeniyle alışveriş sepetine erişimi mümkün olduğunca az bilgiler kullanarak tasarlamalısınız. Sipariş sürecinde ziyaretçilerden alınan bilgileri mutlaka elemelisiniz. Ayrıca site kullanıcılarının üye olmadan alışveriş yapma imkanları varsa ilk siparişinden hemen sonra üye olmalarını avantajlı şekilde sunarak üye olduklarında ise ek fırsatlardan veya indirim çeklerinden yararlanabileceğini sunmanız önemlidir. Hem satışlarınız hem de üye sayınız doğrudan artacaktır.

Ürün Listeleme Seçeneklerini İyileştirin

E-ticaret sitelerinin listeleme ve arama bölümleri fazlasıyla kullanılan sekme ve kategorilerdir. Sitenize giren kullanıcılar aradıkları ürünü eğer bulamazlarsa veya siteniz iyi bir yönlendirme yapmıyorsa vakit kaybetmeden başka sitelere gideceklerdir. Bunu önlemek için e-ticaret ihtiyaçlarını temel alarak geliştirme yapmalı ve sıralama ile filtreleme seçeneklerini en uygun şekilde sunmalısınız. Ayrıca site kullanıcılarına mutlaka düşük fiyattan yüksek fiyata veya tam tersi şekilde filtreleme yapmasını sağlayın. Bunun yanı sıra ürüne özel filtrelendirme seçeneklerini ( renk, beden, işlemci hızı, işletim sistemi, marka vb.) mutlaka kullanın. Böylelikle sitenize gelen potansiyel müşterilerinizin ne aradığını kolay ve hızlı bir şekilde bulmasını sağlayarak satın alma davranışlarını da olumlu şekilde etkileyebilirsiniz.

Ziyaretçilerinize Cezbedici Fırsatlar Sunun

E-ticaret klasik satış ve pazarlamadan farklı potansiyelleri bünyesinde barındırır. Potansiyel müşterilerinize cezbedici fırsat ve kampanya sunmanız daha mümkündür. Sizin diğer e-ticaret sitelerinden farkınız veya cezbedici bir değeriniz olmalı ki insanlar sizden alışveriş yapmaya karar vermeliler. Potansiyel müşterilerinizle her iletişim kanallarıyla etkili bir şekilde iletişim kurarak, neler istediklerini öğrenmelisiniz. Piyasadaki rakiplerinizi de mutlaka inceleyerek kendinizi farklı kılacak bir durum ve fırsat yaratmalısınız. Müşterilerinize iyi bir e-ticaret alışveriş deneyimini yaşatın ve başkalarının sunmadığı avantajları sunarak onları cezbedin. Aynı zamanda belki ana sayfada yer alan minik anketlerle de sizleri neden tercih ettiklerini veya hangi özelliğinizi beğendiklerini zaman zaman sorarak bir durum değerlendirmesi yapmanız gereklidir. E-ticarette satışlarınızı artırmanın yolları, biraz ilgi ve özen gösterdiğinizde gerçekten çok fazladır ve bu ilgi size meyvelerini bol karlı satışlar ve müşteri memnuniyeti ile verecektir. Yazar: Hayal Senem

Dikkat! Bu Tüyolarla Mağaza Satışlarınız Tavan Yapabilir

Bir Önceki Yazı

Hızlı ve Kolay Bir Online Gelir Modeli Arıyorsanız Es Geçmeyin: SadeceOn

Bir Sonraki Yazı

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş yap/kaydol