Mağazanızda Satışları Artırmak için Harekete Geçin

Mağazanız artık eskisi gibi satış yapmıyor mu? “Mağazama daha fazla müşteriyi nasıl çekerim, daha fazla ürünü nasıl satarım” soruları kafanızda dönüp duruyor mu? O zaman bu duruma bir son vermek için kolları sıvamanın zamanı gelmiş demektir. Uygulayacağınız küçük çaplı ayrıntılarla bile daha fazla müşteri çekmek ve mağazanızda satışları artırmak mümkün. Satış artışı için önemli birkaç noktaya dikkat edin yeter.

Ürün Kalitesi ve Müşteri Memnuniyeti

Ürünlerinizin kaliteli olduğunu kanıtlamak amacıyla tüketici yorumlarını alıcı ile paylaşabilirsiniz. Ürünlerinizi internet üzerinden satışa sunarsanız bunu yapmanız daha kolay olacaktır. Sitenize uygun resimler de ekleyerek tüketicinin dikkatini çekmeniz mümkün olur. Resimlere başvurmanın en kolay yolu da sosyal paylaşım siteleridir. Bu siteler sayesinde mağazanızın adını daha fazla insana duyurma şansı yakalarsınız. Müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğunuz sürece zaten satış artışı devam eder. Eğer sattığınız ürün yaygın olarak kullanılmıyorsa, o ürünü tüketiciye tanıtmanız gerekir. Özellikle ithal ürünlerin dış ülkelerin bakanlıklarınca onaylanmış olması ve ürünün güvenilir olduğunun kanıtlanması alıcıyı harekete geçirmede önemli bir etkendir.

İkram, İndirim ve Kampanyalar

Alıcıyı mağazanıza çekmek için küçük çaplı, karşılıksız ikramlar sunabilirsiniz. Çok basit bir örnek vermek gerekirse, eğer sıcak bir ortamda yaşıyorsanız mağazanızın klimalı olması alıcıyı mağazanıza çeker. Alıcıya soğuk su ikram edebilirsiniz. Kulağa basit gibi gelen bu davranış alıcının size güvenmesini ve zihninde size karşı olumlu duyguların oluşmasına ve alıcının gittiği yerlerde sizin mağazanızdan söz etmesine yol açar. Ürün satış artıştı için bulunduğunuz ortam çok önemlidir. Daha çok dikkat çekmesi için mağazanıza elit ve saygın isimler ya da çarpıcı, ilginç ve özgün isimler verebilirsiniz. Mağazanızı işlek bir caddeye açmak da satış artışına neden olacaktır. Kuş uçmaz kervan geçmez deyimiyle adlandırılan yerlere açılan mağazalar elbette daha az satış yapacaktır. Mağazanızda çalışan işçiler de alıcıyı ürüne çekme yönünden satış artışında etkilidir. Güler yüzlü, sıcakkanlı, ikna gücü yüksek işçiler alıcının satılan ürüne ihtiyaç duyduğuna alıcıyı ikna edebilmelidir.

İnsan İlişkilerini ve Teşvik Gücünü Kullanın

Satış artışıyla ilgili bir başka yöntem de ünlülerle etkileşim içinde olmaktır. Sattığınız ürünle ilgili ünlülerden destek alabilirsiniz. Örneğin kitapçıysanız, ünlü bir yazarı imza gününe çağırmanız mağazanızdaki kitapların hızlı bir şekilde satılmasına sebep olacaktır. Başka bir örnek verecek olursak, gıda ürünleri satışı yapıyorsanız, ünlü bir aşçı ya da şeften ürünlerinizin tanıtımı için destek alabilirsiniz. Normalde mağazanıza ayak basmayan gastronomi öğrencileri dahil birçok insanın mağazanıza akın ettiğini görebilirsiniz. Yazar: Ayşe Savaş anahtar kelimeler: mağaza satışları, satış artışı, satışları artırmak, müşteri memnuniyeti, indirim ve kampanyalar

Dünyanın En Zengin İnsanı İlan Edilen Jef Bezos’un İnternet Satış Hikayesi

Bir Önceki Yazı

E-ticarette Satışlarınızı Artırmak İçin Bazı Tüyolar

Bir Sonraki Yazı

Bu Yazılar da Hoşuna Gidebilir

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir